< Tagasi lehele Uudised

Dublinis algab Euroopa AVP riikide kohtumine

07.05.2014

Sel nädalal saavad Dublinis kokku AVP-ga ühinenud riikide valitsuste ja vabakonna esindajad, et ühiselt aru pidada kuidas protsessiga edasi minna.  7. mail on eraldi programm vabaühendustele, 8. ja 9. mail toimub nö. ametlik kohtumine, kus ka valitsuste esindajad kohal on.

Vabakonna päeva põhiisuks on kogumine vahetamine ja ideede kogumine selleks, et  tugevdada kodanike ja nende ühenduste mõju AVP eesmärkide saavutamiseks. Need on teatavasti aus, läbipaistev ja kaasav valitsemine.  Keskendutakse sellele, kuidas mõjutada AVP protsessi kogu selle tsükli vältel alates riigi liitumisest AVP-ga. Lisaks arutatakse avatuse ja isikuandmete kaitse vahekorra ning infovabaduse probleemide üle.  Vabaühenduste päeva programmiga saab tutvuda siin.

Ametliku kohtumise päevakorras on  samuti riikide seniste kogemuste kokkuvõte AVPst kui hea valitsemise nurgakivist. Lisaks toimub arvukalt töötubasid, kus arutatakse erinevate riikide  kogemusi AVP tegevuskavade koostamisel ja elluviimisel ning kitsamaid valdkondlikke arenguid (avaandmed, eelarve läbipaistvus, avatud õigusloome, avalikud teenused jms).  Esmakordselt tuleb ametlikult kõneks Euroopa Liidu institutsioonide seos AVP eesmärkidega, milles on ühisosa olemas.  Regionaalse kohtumise  programmi saab näha siin.

Eesti vabaühenduste poolelt on Dublinis kohal Hille Hinsberg Praxisest, Evelin Andrespok Arengukoostöö Ümarlauast, Olari Koppel  Koostöökogust ja Liia Hänni AVP võrgustiku koordinaatorina.  Evelini, Olari ja Liia osalust toetab Avatud Eesti  Fond, Hille on kohal IRM eksperdina rahvusvahelise juhtkomitee toetusel.

Uudise koostas:
Liia Hänni