< Tagasi lehele Uudised

Ideekorje AVP 2018-19 tegevuskavva

19.03.2018

Avatud Valitsemise Partnerluse (AVP) vabaühenduste ümarlaud ja Riigikantselei ootavad kuni 29.03.18 igaühe ideid järgmisse kaheaastasse tegevuskavva.

VAATA AJAKAVA

Ideekorje toimub CitizenOS keskkonnas või meilitsi. Vorm on vaba, aga igal juhul pane kirja:

  • milles seisneb probleem – kirjelda, näitlikusta, tõenda, sh samal teemal seni tehtut
  • kus näed eesmärki, lahendust – kes (vastutaja, partnerid) ja mida peaks tegema, palju see maksta võiks?
  • millist tulemust ootad – tegevuskava on kaheks aastaks, nii et pikema plaani korral näita ka realistlikku tulemust 2020 suveks.

Seniste tegevuskavade ülevaates saad meenutada, millised prioriteedid, lubadused ja tegevused olid kolmes eelmises kavas. Eraldi failis on indikatiivne ajakava 2018 kevad-suvel.

Milliseid ideid pakkuda? Kõik AVPs osalevad riigid on lubanud 1) toetada kodanike osalemist ja kaasamist; 2) tõsta teabe kättesaadavust valitsemisest; 3) suurendada uute tehnoloogiate abil avatust ja vastutavust ja 4) rakendada valitsemises kõrgemaid ametialaseid standardeid. Eeskätt nende lubaduste täitmist toetavad ideed ongi oodatud. Nupu alt LISA ARGUMENT saad pakkuda oma idee konkreetseks tegevuseks.

Kõik mujalt saabunud ideed lisab Alari sinnasamasse, et kõik näeks kõike ja saaks ideede üle ka arutleda. Juba esitatud ideedele ootame ka igaühe arvamusi, toetavaid või skeptilisi.

04.04.18 arutab kogunenut vabaühenduste AVP ümarlaud, edasi räägime läbi ministeeriumidega ja AVP koordineerivas kogus. Hoiame kõiki toimuvaga ka siin kursis.

Rohkem tausta ja kontakt.

 

Lisatud failid